Jaunumi /

Laudamus II (11.03.2016)

Laudamus II
Laudamus II

"Esi sveicināts, dziedātāj!

Daudzu gadu gaitā izveidojies repertuārs, kuru Rīgas Doma kora skolas solo dziedāšanas skolotāji iesaka kā piemērotu bērna balss un dvēseles attīstībai. Mūsu skolā liela loma ir arī audzēkņu intonēšanas prasmju attīstīšanai, mācoties dziedāt a cappella. Katrs skolēns reizi mācību gadā audzēkņu koncertā dzied vienu latviešu tautasdziesmu bez pavadījuma.

Šajā krājumā skaņdarbi nav sakārtoti pēc to sarežģības pakāpes, visu nosaka audzēkņu individuālās spējas. Uzmanība jāpievērš vokālās tehnikas pilnveidei, frāzējumam, dikcijai, izrunai, izpildījumam, attiecīgā mūzikas stila izpratnei. Ļoti svarīgs ir labs kontakts jeb komunikācija starp pedagogu un audzēkni.

Krājumā iekļautās dziesmas ir optimāls treniņš  galvenokārt balss vidusreģistram, tās liek izkopt visupirms legato, kā arī non legato štrihus. Noteikti šeit atradīsiet arī skaņdarbus t.s. vieglajām bērnu balsīm. Skaņdarbu vokālās partijas paredz darbu pie īso un arī dziļo ieelpu nostabilizēšanas, tāpat jāstrādā pie vokāli koncentrētas skaņas, precīzas intonācijas, muzikālo frāžu veidošanas un emocionāli bagāta izpildījuma.

Šķirstiet, izvēlieties, dziediet!"

Muzicētprieku un labu izdošanos vēlot, Rīgas Doma kora skolas skolotājas:

Daina Libauere, Anita Šalha, Inga Grante un Kristīne Barkovska

Krājums maksā 8.50 EURKomentāri


Ienākt
draugiem.lv twitter.com facebook.com
Draugi / Sadarbības partneri