Jaunumi /

Andris Grīnbergs, Līgodama upe nesa (08.04.2014)

Albums paredzēts iesācējiem ģitārspēlē, pārsvarā tiem, kas sāk apgūt ģitārspēli mūzikas skolā. Izklāstītais materiāls paredzēts apgūšanai pie pasniedzēja, kurš var sniegt nepieciešamās norādes gan teorijas, gan arī ģitārspēles jomā. albums veltīts izcilā latviešu ģitārista Andra Kārkliņa piemiņai.

Pirmā valoda ir dzimtā valoda, tāpat arī pirmajai dziesmai jābūt tautasdziesmai. Latviešu tautasdziesmas satur visu nepieciešamo pamatinformāciju, kas vajadzīga klasiskās mūzikas apgūšanai. Pat vairāk- šeit sastopami gan interesanti melodiskie, gan ritmiskie veidojumi, kas mūsdienu mūzikā sastopami ik uz soļa. Ceru, ka šīs vitālās melodijas talantīga pasniedzēja rokās taps par tiltu, kas aizvedīs audzēkni pie pašam augstākajām ģitārspēles virsotnēm.

 Ģitāra vienmēr ir bijusi lielisks pavadījuma instruments, šis pielietojums bieži rada neizpratni un daudz jautājumu. Tādēļ esmu ietvēris veselu nodaļu ar pavadījumiem. Šeit ievietoti dziesmu pavadījumi ar vārdiem- balsij ērtā tonalitātē. Šo materiālu var izmantot mājas muzicēšanā, liekot kādam no ģimenes locekļiem dziedāt vai spēlēt melodiju. Pielikums vairāk domāts sadzīves muzicēšanas vajadzībām. Tāpat ir iespēja šo sadaļu spēlēt pasniedzējam ar audzēkni vai izmantot ģitāristu ansamblī. Grūti ir radīt kaut ko skaistu un vienkāršu, taja pašā laikā noderīgu un pielietojamu.

Grāmata maksā 4.80 EUR

Grīnbergs Līgodama upe nesa
Grīnbergs Līgodama upe nesaKomentāri


Ienākt
draugiem.lv twitter.com facebook.com
Draugi / Sadarbības partneri